Protez Tırnak

Protez tırnak, kişinin günlük hayatta bakımlı ve kalıcı tırnaklara sahip olmasını sağlayan bir uygulamadır. Takma tırnak gibi yapay bir görüntü oluşturmaz. Kişinin kendi tırnaklarına zarar vermeyen uygulama tırnak üzerine özel koruyucular içeren bakımları sunar.

Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir?
Dayanıklı manikür bakımını içeren dayanıklı protez uygulaması, günlük hayatta tırnak bakımına özen gösteren fakat her an kendi tırnaklarıyla ilgilenemeyen kişiler için geliştirilmiş bir tekniktir. Protez tırnak uygulamasında toplamda 3 çeşit bulunur. Bunlar akrilik, jel ve dipping çeşitleridir. Tüm çeşitleri dayanıklıdır ve doğal görünümlüdür.
Akrilik Protez Tırnak:Stepper and rowers MAGNETIC ROWING MACHINE JK 5076: Home Fitness equipment – JK Fitness sustanon 250 injection price fitness instructor for weight loss
Kırılmayan yapısı ile tercih edilen akrilik protez tırnak yapı bakımından jel tırnaklardan farklıdır. En önemli özelliği kırılgan ve hassas tırnak yapısına sahip olan kişilere uygulanabilir olmasıdır. İşlem sonrası hava aldıkça sertleşen bir yapısının olması dayanıklılığını arttırır. Akrilik protez tırnak uygulamasında ojelerin kalıcılığı daha fazla ve kırılma şansı düşüktür.

Jel protez tırnak uygulamasına göre görünüm bakımından daha az doğallık görülür. Fakat özel bir toz ve sıvı uygulaması ile istenilen uzunlukta tırnak kullanımına imkan verir. İşlem sırasında koku hassasiyeti olan kişiler için rahatsız edici bir koku olabilir fakat bu durum tırnakları etkileyen bir durum değildir.
Jel Protez Tırnak:
Tırnak yapısı uygun olan kişilere yapılabilen jel protez tırnak, kolay kuruyabilen bir madde değildir. Bu sebeple özel ışın yöntemleri kullanılır. Tırnak üzerine uygulanan jel maddesi ince bir tabaka halinde sürülür. Yapısından dolayı tüm tırnağa eşit şekilde dağılır ve boş kalan kısımlar bu şekilde eşitlenir.İstenilen forma getirilen jel protez tırnağın 4 hafta kadar kullanım süresi vardır. Son derece tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle kalıcı oje özelliği ile el ve ayaklar için sıklıkla tercih edilir.
Dipping Protez Tırnak:
Mat olma özelliği ile dipping protez tırnak diğerlerinden ayrılmaktadır. Genel olarak akrilik uygulaması ile benzerdir. Fakat kokusuzdur ve tırnak yüzeyi mat görünümlüdür.
Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?
Protez tırnak çeşitleri farklılık gösterse de genel olarak uygulama aşamaları aynıdır.
Özel koruyucu solüsyon ilk aşamadır. Bu adımda kişinin kendi tırnakları korunmuş olur. Diğer yandan protez tırnak kolayca yapışır.
Protez tırnak, istenilen uzunlukta olacak şekilde tırnak ucuna yerleştirilir. Şekillendirme kısmı bu aşamada geçerlidir. Protez tırnak yerleştirilir ve törpü işlemi uygulanır. Sonrasında kalan kısımlar uygun şekilde jel ile kaplanır.
Parlatma işlemi ise protez tırnak uygulamasının en keyifli bölümüdür. Tırnak görüntüsü net şekilde ortaya çıkar ve yüzey pürüzsüzdür.
Protez Tırnak Tekniğini Kimler Kullanmalı?
Protez tırnak uygulaması öncelikle bakımlı ve çeşitli uzunlukta tırnaklara sahip olmak isteyen kişiler kullanabilir. Şık bir görünümün yanı sıra kendi tırnaklarınıza zarar vermez. Ellerde mantar gibi bulaşıcı hastalığı olanlar bu uygulamayı tercih etmemeli ve uzman kişileri uyarmalıdır. Diğer yandan tırnak yeme rahatsızlığı olan kişiler için de protez tırnak ağrısız ve acısız bir tekniktir.
Güçsüz ve kırılgan yapıda tırnaklara sahip kişiler için protez tırnak uygulaması yapılabilir fakat öncesinde muhakkak uzmanlara danışılması gerekmektedir. Uzmanlar kişinin tırnak yapısına göre özel solüsyona karar verir ve ana tırnağa zarar vermeyecek şekilde işleme geçer.
Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?
Protez tırnak uygulaması öncelikle bakımlı ve çeşitli uzunlukta tırnaProtez tırnak uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Özellikle hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. İstenilen uzunluk ve oje çeşitleri kullanılabilir. Fakat zamanla tırnak uzaması ile birlikte tırnak diplerinde boşluk oluşur. Bu boşluk uzmanlar tarafından kolayca doldurulur ve tekrar oje sürümü gerçekleşir.aklara sahip olmak isteyen kişiler kullanabilir. Şık bir görünümün yanı sıra kendi tırnaklarınıza zarar vermez. Ellerde mantar gibi bulaşıcı hastalığı olanlar bu uygulamayı tercih etmemeli ve uzman kişileri uyarmalıdır. Diğer yandan tırnak yeme rahatsızlığı olan kişiler için de protez tırnak ağrısız ve acısız bir tekniktir.
Protez tırnakları korumak dikkat edilmesi gereken diğer konu kimyasal maddelerdir. Özellikle günlük hayatta kullanılan temizlik maddelerinde ki ağır kimyasal tırnakların yapısını bozabilir. Bu sebeple mutlaka eldiven kullanılmalı ya da sert kimyasallardan uzak durulmalıdır. Kimyasal maddelere ve bakımlarına dikkat edildiği takdirde uygulama 3-4 hafta arası canlılığını korumaktadır.
Protez tırnak kullanımı istenmediği durumlarda kolayca çıkarılabilir bir uygulamadır. Fakat yapılma işlemi gibi çıkarılma işlemi de uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Özel solüsyonların kullanılması çıkarma sırasında ana tırnağa zarar vermez ve acısız çıkarma işlemi gerçekleşir. Bu sebeple kişi kendi yönemleriyle çıkarmaktan uzak durmalıdır. Hata sonucu tırnaklara zarar verebilir ve tırnak etlerinde, tırnakta hassasiyet oluşmasına sebep olabilirsiniz.

how to make the easiest black beans recipe equipoise for sale 8 habits that boost your metabolism and get your body in good shape – lifehack